FN2450B-6-61
Schaffner*FN 2450B-6-61 Single Phase Plastic Housing Filter 250VAC, 6A, Ri
Manufacturer Item No.:
810011-SF
Item number:
FN 2450B-6-61
from 32 pieces
27,05 € / 1 pieces
from 200 pieces
26,24 € / 1 pieces
from 400 pieces
25,43 € / 1 pieces
from 800 pieces
24,62 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2450 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 6 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 103 x 51 x 38 mm |
| Net weight: | 210 g |
| Gross weight: | 296 g |