FN2412H-8-44
Schaffner*FN 2412H-8-44 Single Phase DIN Rail Mount Filter 520VAC, 8A, STB
Manufacturer Item No.:
806191-SF
Item number:
FN 2412H-8-44
from 1 pieces
132,98 € / 1 pieces
from 5 pieces
102,29 € / 1 pieces
from 10 pieces
88,65 € / 1 pieces
from 20 pieces
66,49 € / 1 pieces
from 100 pieces
64,50 € / 1 pieces
from 200 pieces
62,50 € / 1 pieces
from 400 pieces
60,51 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2412 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 8 A |
| Number of phases: | 2 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 154 x 73 x 73 mm |
| Net weight: | 550 g |
| Gross weight: | 810 g |