FN2412H-32-33
Schaffner * FN 2412H-32-33 Single Phase DIN Rail Mount Filter 520VAC, 32A, ST
Manufacturer Item No.:
806170-SF
Item number:
FN 2412H-32-33
from 1 pieces
212,74 € / 1 pieces
from 5 pieces
163,65 € / 1 pieces
from 10 pieces
106,37 € / 1 pieces
from 50 pieces
103,18 € / 1 pieces
from 100 pieces
99,99 € / 1 pieces
from 200 pieces
96,80 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2412 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 32 A |
| Number of phases: | 2 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 160 x 93 x 87 mm |
| Net weight: | 920 g |
| Gross weight: | 1192 g |