FN2412-8-44
Schaffner*FN 2412-8--44 Single Phase DIN Rail Mount Filter 250VAC, 8A, STB
Manufacturer Item No.:
802296-SF
Item number:
FN 2412-8-44
from 1 pieces
110,80 € / 1 pieces
from 5 pieces
85,23 € / 1 pieces
from 10 pieces
73,87 € / 1 pieces
from 20 pieces
55,40 € / 1 pieces
from 100 pieces
53,74 € / 1 pieces
from 200 pieces
52,08 € / 1 pieces
from 400 pieces
50,41 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2412 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 8 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 154 x 73 x 73 mm |
| Net weight: | 450 g |
| Gross weight: | 734 g |