FN2412-25-33
Schaffner*FN 2412-25-33 Single Phase DIN Rail Mount Filter 250VAC, 25A, ST
Manufacturer Item No.:
806190-SF
Item number:
FN 2412-25-33
from 1 pieces
149,58 € / 1 pieces
from 5 pieces
115,06 € / 1 pieces
from 10 pieces
74,79 € / 1 pieces
from 50 pieces
72,55 € / 1 pieces
from 100 pieces
70,30 € / 1 pieces
from 200 pieces
68,06 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2412 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 25 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 160 x 93 x 87 mm |
| Net weight: | 720 g |
| Gross weight: | 986 g |