FN2412-16-44
Schaffner*FN 2412-16-44 Single Phase DIN Rail Mount Filter 250VAC, 16A, ST
Manufacturer Item No.:
806192-SF
Item number:
FN 2412-16-44
from 1 pieces
127,42 € / 1 pieces
from 5 pieces
98,02 € / 1 pieces
from 10 pieces
84,95 € / 1 pieces
from 20 pieces
63,71 € / 1 pieces
from 100 pieces
61,80 € / 1 pieces
from 200 pieces
59,89 € / 1 pieces
from 400 pieces
57,98 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2412 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 16 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 154 x 73 x 73 mm |
| Net weight: | 550 g |
| Gross weight: | 832 g |