FN2410H-60-34
Schaffner*FN 2410H-60-34 Single Phase Chassis Mount Filter 520VAC, 60A, STB
Manufacturer Item No.:
802215-SF
Item number:
FN 2410H-60-34
from 1 pieces
337,84 € / 1 pieces
from 5 pieces
168,92 € / 1 pieces
from 25 pieces
163,85 € / 1 pieces
from 50 pieces
158,78 € / 1 pieces
from 100 pieces
153,72 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2410 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 60 A |
| Number of phases: | 2 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 218 x 115 x 100 mm |
| Net weight: | 1860 g |
| Gross weight: | 2710 g |