FN2410H-25-33
Schaffner*FN 2410H-25-33 Single Phase Chassis Mount Filter 520VAC, 25A, STB
Manufacturer Item No.:
806178-SF
Item number:
FN 2410H-25-33
from 1 pieces
152,02 € / 1 pieces
from 5 pieces
116,94 € / 1 pieces
from 10 pieces
76,01 € / 1 pieces
from 50 pieces
73,73 € / 1 pieces
from 100 pieces
71,45 € / 1 pieces
from 200 pieces
69,17 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2410 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 25 A |
| Number of phases: | 2 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 158 x 93 x 76 mm |
| Net weight: | 740 g |
| Gross weight: | 997 g |