FN2410H-100-34
Schaffner*FN 2410H-100-34 Single Phase Chassis Mount Filter 520VAC, 100A, ST
Manufacturer Item No.:
802216-SF
Item number:
FN 2410H-100-34
from 1 pieces
405,40 € / 1 pieces
from 5 pieces
202,70 € / 1 pieces
from 25 pieces
196,62 € / 1 pieces
from 50 pieces
190,54 € / 1 pieces
from 100 pieces
184,46 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2410 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 100 A |
| Number of phases: | 2 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 218 x 115 x 100 mm |
| Net weight: | 1860 g |
| Gross weight: | 2046 g |