FN2410-8-44
Schaffner*FN 2410-8-44 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 8A, STB
Manufacturer Item No.:
806122-SF
Item number:
FN 2410-8-44
from 1 pieces
93,84 € / 1 pieces
from 5 pieces
72,18 € / 1 pieces
from 10 pieces
62,56 € / 1 pieces
from 20 pieces
46,92 € / 1 pieces
from 100 pieces
45,51 € / 1 pieces
from 200 pieces
44,10 € / 1 pieces
from 400 pieces
42,70 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2410 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 8 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 152 x 93 x 62 mm |
| Net weight: | 360 g |
| Gross weight: | 648 g |