FN2410-45-33
Schaffner*FN 2410-45-33 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 45A, STB
Manufacturer Item No.:
806111-SF
Item number:
FN 2410-45-33
from 1 pieces
164,24 € / 1 pieces
from 5 pieces
126,34 € / 1 pieces
from 10 pieces
82,12 € / 1 pieces
from 50 pieces
79,66 € / 1 pieces
from 100 pieces
77,19 € / 1 pieces
from 200 pieces
74,73 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2410 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 45 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 158 x 93 x 76 mm |
| Net weight: | 740 g |
| Gross weight: | 1058 g |