FN2231-600-99-C2022-R99
Schaffner*FN 2231-600-99-C2022-R99 DC Busbar Filter, 500 VDC, 600 A, -HighPerf., compact., 480nFYCap
Manufacturer Item No.:
822582-SF
Item number:
FN 2231-600-99-C2022
from 1 pieces
395,13 € / 1 pieces
from 5 pieces
383,28 € / 1 pieces
from 10 pieces
371,42 € / 1 pieces
from 20 pieces
359,57 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2230 |
|---|---|
| Application Type: | DC Charger |
| Voltage: | 500 VDC |
| Current: | 600 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 210 x 163 x 95 mm |
| Net weight: | 3210 g |
| Gross weight: | 3690 g |