FN2222-600-99-C2222-R99
Schaffner*FN 2222-600-99-C2222-R99 DC Busbar Filter, 1000 VDC , 600 A StandPerf., compact., 660nFYCap
Manufacturer Item No.:
822890-SF
Item number:
FN 2222-600-99-C2222
from 1 pieces
321,50 € / 1 pieces
from 5 pieces
311,86 € / 1 pieces
from 10 pieces
302,21 € / 1 pieces
from 20 pieces
292,57 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2220 |
|---|---|
| Application Type: | DC Charger |
| Voltage: | 1000 VDC |
| Current: | 600 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 210 x 163 x 95 mm |
| Net weight: | 3420 g |
| Gross weight: | 3900 g |