FN2211-1500-99-C30-R55
Schaffner*FN 2211-1500-99-C30 DC Busbar Filter 1000VDC, 1500A, 10uF, 1MO
Manufacturer Item No.:
814984-SF
Item number:
FN 2211-1500-99-C30
from 1 pieces
989,70 € / 1 pieces
from 5 pieces
960,01 € / 1 pieces
from 10 pieces
930,32 € / 1 pieces
from 20 pieces
900,63 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2211 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter, battery storage and DC Charger |
| Voltage: | 1000 VDC |
| Current: | 1500 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 440 x 215 x 200 mm |
| Net weight: | 11800 g |
| Gross weight: | 12980 g |