| Series: | FN2210 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter, battery storage and DC Charger |
| Voltage: | 1000 VDC |
| Current: | 250 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 270 x 145 x 95 mm |
| Net weight: | 2360 g |
| Gross weight: | 2596 g |