FN2090BZ-30-08
Schaffner*FN 2090BZ-30-08 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 30A, 2-S
Manufacturer Item No.:
812093-SF
Item number:
FN 2090BZ-30-08
from 10 pieces
70,81 € / 1 pieces
from 50 pieces
68,69 € / 1 pieces
from 100 pieces
66,56 € / 1 pieces
from 200 pieces
64,44 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2090 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 30 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | yes |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 126.4 x 57.5 x 45 mm |
| Net weight: | 548 g |
| Gross weight: | 648 g |