FN2090B-1-06
Schaffner*FN 2090B-1-06 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 1A, 2-St
Manufacturer Item No.:
802509-SF
Item number:
FN 2090B-1-06
from 50 pieces
17,91 € / 1 pieces
from 250 pieces
17,37 € / 1 pieces
from 500 pieces
16,84 € / 1 pieces
from 1000 pieces
16,30 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2090 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 1 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 71 x 46.6 x 22.3 mm |
| Net weight: | 73 g |
| Gross weight: | 126 g |