FN2090-4-06
Schaffner*FN 2090-4-06 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 4A, 2-St
Manufacturer Item No.:
802439-SF
Item number:
FN 2090-4-06
from 1 pieces
37,44 € / 1 pieces
from 5 pieces
28,80 € / 1 pieces
from 10 pieces
24,96 € / 1 pieces
from 20 pieces
18,72 € / 1 pieces
from 100 pieces
18,16 € / 1 pieces
from 200 pieces
17,60 € / 1 pieces
from 400 pieces
17,04 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2090 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical, electronic and industrial equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 4 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 97.9 x 54 x 30.3 mm |
| Net weight: | 176 g |
| Gross weight: | 226 g |