FN2080-1-07
Schaffner*FN 2080-1-07 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 1A, 2-St
Manufacturer Item No.:
812910-SF
Item number:
FN 2080-1-07
from 50 pieces
25,54 € / 1 pieces
from 250 pieces
24,77 € / 1 pieces
from 500 pieces
24,01 € / 1 pieces
from 1000 pieces
23,24 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2080 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical, electronic, industrial and lighting equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 1 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 85 x 54 x 30.3 mm |
| Net weight: | 200 g |
| Gross weight: | 220 g |