FN2070B-3-07
Schaffner*FN 2070B-3-07 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 3A, 2-St
Manufacturer Item No.:
800860-SF
Item number:
FN 2070B-3-07
from 20 pieces
23,23 € / 1 pieces
from 100 pieces
22,53 € / 1 pieces
from 200 pieces
21,84 € / 1 pieces
from 400 pieces
21,14 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2070 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 3 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 85 x 54 x 40.3 mm |
| Net weight: | 250 g |
| Gross weight: | 325 g |