FN2030Z-20-06
Schaffner *FN 2030Z-20-06 Single Phase Chassis Mount HP Filter 250VAC, 20A,
Manufacturer Item No.:
802970-SF
Item number:
FN 2030Z-20-06
from 20 pieces
24,84 € / 1 pieces
from 100 pieces
24,09 € / 1 pieces
from 200 pieces
23,35 € / 1 pieces
from 400 pieces
22,60 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2030 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 20 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | yes |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 85 x 54 x 40.3 mm |
| Net weight: | 285 g |
| Gross weight: | 350 g |