FN2030-8-06
Schaffner*FN 2030-8-06 Single Phase Chassis Mount HP Filter 250VAC, 8A, F
Manufacturer Item No.:
802431-SF
Item number:
FN 2030-8-06
from 1 pieces
30,00 € / 1 pieces
from 5 pieces
23,08 € / 1 pieces
from 10 pieces
20,00 € / 1 pieces
from 25 pieces
17,65 € / 1 pieces
from 50 pieces
15,00 € / 1 pieces
from 250 pieces
14,55 € / 1 pieces
from 500 pieces
14,10 € / 1 pieces
from 1000 pieces
13,65 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2030 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 8 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 97.9 x 54 x 30.3 mm |
| Net weight: | 170 g |
| Gross weight: | 260 g |