FN2020B-3-06
Schaffner*FN 2020B-3-06 Single Phase Chassis Mount AP Filter 250VAC, 3A, F
Manufacturer Item No.:
800800-SF
Item number:
FN 2020B-3-06
from 60 pieces
12,12 € / 1 pieces
from 300 pieces
11,76 € / 1 pieces
from 600 pieces
11,39 € / 1 pieces
from 1200 pieces
11,03 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2020 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 3 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 64 x 35 x 29.3 mm |
| Net weight: | 75 g |
| Gross weight: | 92 g |