FN2020-60-24
Schaffner*FN 2020-60-24 Single Phase Chassis Mount AP Filter 250VAC, 60A,
Manufacturer Item No.:
800769-SF
Item number:
FN 2020-60-24
from 1 pieces
216,04 € / 1 pieces
from 5 pieces
108,02 € / 1 pieces
from 25 pieces
104,78 € / 1 pieces
from 50 pieces
101,54 € / 1 pieces
from 100 pieces
98,30 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2020 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 60 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 145.9 x 105 x 57.6 mm |
| Net weight: | 890 g |
| Gross weight: | 1300 g |