FN2020-16-06
Schaffner*FN 2020-16-06 Single Phase Chassis Mount AP Filter 250VAC, 16A,
Manufacturer Item No.:
800610-SF
Item number:
FN 2020-16-06
from 1 pieces
30,72 € / 1 pieces
from 5 pieces
23,63 € / 1 pieces
from 10 pieces
20,48 € / 1 pieces
from 25 pieces
18,07 € / 1 pieces
from 60 pieces
15,36 € / 1 pieces
from 300 pieces
14,90 € / 1 pieces
from 600 pieces
14,44 € / 1 pieces
from 1200 pieces
13,98 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2020 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 16 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 73.6 x 46.6 x 29 mm |
| Net weight: | 100 g |
| Gross weight: | 134 g |