FN2020-12-07
Schaffner*FN 2020-12-07 Single Phase Chassis Mount AP Filter 250VAC, 12A,
Manufacturer Item No.:
800609-SF
Item number:
FN 2020-12-07
from 60 pieces
13,39 € / 1 pieces
from 300 pieces
12,99 € / 1 pieces
from 600 pieces
12,59 € / 1 pieces
from 1200 pieces
12,18 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2020 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 12 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 64 x 35 x 29.3 mm |
| Net weight: | 85 g |
| Gross weight: | 102 g |