| Form factor: | 2.5" SSD |
|---|---|
| Type : | 3TG6-P |
| Capacity: | 256GB |
| Interface: | SATA |
| Flash Type: | 3D TLC |
| Temperature: | 0 to +70 °C |
| No. Of Channels: | 4 |
| Read (MB/s): | 560 |
| Write (MB/s): | 280 |
| Flash Manufacturer: | Kioxia |
| iCell: | Yes |
| Form factor: | 2.5" SSD |
|---|---|
| Type : | 3TG6-P |
| Capacity: | 256GB |
| Interface: | SATA |
| Flash Type: | 3D TLC |
| Temperature: | 0 to +70 °C |
| No. Of Channels: | 4 |
| Read (MB/s): | 560 |
| Write (MB/s): | 280 |
| Flash Manufacturer: | Kioxia |
| iCell: | Yes |