ANNA-B412-00B
u-blox*BT 5.1 LE module*int.ant.*u-connectXpress nRF52833*6.5x6.5x1.2mm(SiP)*-40/+105°C*500pcs/reel
Manufacturer Item No.:
ANNA-B412-00B
Item number:
ANNA-B412-00B
from 1 pieces
6,84 € / 1 pieces
from 10 pieces
6,51 € / 1 pieces
from 50 pieces
6,40 € / 1 pieces
from 100 pieces
6,30 € / 1 pieces
from 250 pieces
6,20 € / 1 pieces
Add to Favorites
- Ultra compact SiP (6.5 x 6.5 x 1.2 mm) with integrated antenna
- Bluetooth 5.1, including Bluetooth long range
- u-connectXpress software for accelerated time to market
- Superior security functionality with secure boot
- Extended temperature range up to 105 °C
- Global certification
| Form factor: | ANNA |
|---|---|
| Voltage: | 1.7 - 3.6 VDC |
| Chip: | nRF52833 |
| Bluetooth Standard: | v5.1 (Bluetooth Low Energy) |
| max. Range: | 800 m |
| max. Throughput: | 0.8 Mbit/s |
| Antenna Option: | Internal antenna |
| Temperature: | -40 to +105 °C |
| Dimensions: | 6.5 x 6.5 x 1.2 mm |
| UART: | 2 |
| GPIO: | 19 |