1-1696-923801
Schaltbau*C295 N/P/ 36EV-U2 Schütz 2pol. 36V mit Hilfskontaktgruppe U2, Varistor beschaltet
Manufacturer Item No.:
1-1696-923801
Item number:
1-1696-923801
from 1 pieces
1.162,33 € / 1 pieces
from 5 pieces
968,61 € / 1 pieces
from 20 pieces
823,32 € / 1 pieces
from 50 pieces
745,84 € / 1 pieces
from 100 pieces
697,40 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Main Group: | Contactors |
|---|---|
| Series: | C295 |
| Product Group: | C295N |
| Main-Type: | Contactor |
| Sub-Type: | NO |
| Number of poles: | 2 |
| Coil Voltage: | 36 V |
| Operational Voltage: | 1500 V |
| Operational Current: | 120 A |