1-1696-101486
Schaltbau*C295 K/G/ 24EV-U2 Schütz 2pol.
Manufacturer Item No.:
1-1696-101486
Item number:
1-1696-101486
from 1 pieces
986,67 € / 1 pieces
from 5 pieces
822,22 € / 1 pieces
from 20 pieces
698,88 € / 1 pieces
from 50 pieces
633,11 € / 1 pieces
from 100 pieces
592,00 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Main Group: | Contactors |
|---|---|
| Series: | C295 |
| Product Group: | C295K |
| Main-Type: | Contactor |
| Sub-Type: | NO |
| Number of poles: | 2 |
| Coil Voltage: | 24 V |
| Operational Voltage: | 1200 V |
| Operational Current: | 120 A |