| Main Group: | Contactors |
|---|---|
| Series: | C163 |
| Product Group: | C163C |
| Main-Type: | Contactor |
| Sub-Type: | NO |
| Number of poles: | 1 |
| Coil Voltage: | 80 V |
| Operational Voltage: | 110 V |
| Operational Current: | 100 A |
| Main Group: | Contactors |
|---|---|
| Series: | C163 |
| Product Group: | C163C |
| Main-Type: | Contactor |
| Sub-Type: | NO |
| Number of poles: | 1 |
| Coil Voltage: | 80 V |
| Operational Voltage: | 110 V |
| Operational Current: | 100 A |