| Main Group: | Connector |
|---|---|
| Series: | UIC |
| Product Group: | UIC558 |
| Main-Type: | Connector Set complete |
| Sub-Type: | Plug |
| Number of poles: | 18 |
| Operational Voltage: | 60 V |
| Operational Current: | 10 A |
| Main Group: | Connector |
|---|---|
| Series: | UIC |
| Product Group: | UIC558 |
| Main-Type: | Connector Set complete |
| Sub-Type: | Plug |
| Number of poles: | 18 |
| Operational Voltage: | 60 V |
| Operational Current: | 10 A |