| Display Class: | COG |
|---|---|
| Display Sub-Class: | OLED |
| Size: | 2.7 in |
| Resolution: | 128x64 |
| Data Interface: | 6800,8080,SPI,I2C |
| Dimensions: | 73 x 41.86mm |
| Panel Type: | OLED |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |
| Temperature: | -30 to +80°C |
| I2C: | 1 |
| SPI: | 1 |
| 8080: | 1 |
| 6800: | 1 |
| Emitting Color: | yellow |
| Polarizer: | Polarizer |
| LC Mode: | negative |