| Display Class: | COG (with PCB) |
|---|---|
| Display Sub-Class: | OLED |
| Size: | 1.5 in |
| Resolution: | 128x128 |
| Data Interface: | SPI,I2C |
| Dimensions: | 34.2 x 45.5mm |
| Panel Type: | OLED |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |
| Temperature: | -30 to +80°C |
| I2C: | 1 |
| SPI: | 1 |
| Emitting Color: | white |
| Polarizer: | Anti-Glare Polarizer |
| LC Mode: | negative |