T598D227M006ATE025
KEMET*Tan-Cap SMD/Size D*220µF/6,3V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T598D227M006ATE025
Item number:
T598D227M006ATE025+
from 500 pieces
1.035,70 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
961,70 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
897,60 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
841,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T598 |
|---|---|
| Size: | D |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 220µF |
| ESR Value: | 25 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |