T530X158M2R5ATE005
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*1500µF/2,5V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T530X158M2R5ATE005
Item number:
T530X158M2R5ATE005+
from 500 pieces
5.003,50 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
4.646,10 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
4.336,40 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
4.065,40 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T530 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 2.5 V |
| Capacity Value: | 1500µF |
| ESR Value: | 5 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |