T521X337M016AHE025
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*330µF/16V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T521X337M016AHE025
Item number:
T521X337M016AHE025
from 500 pieces
4.521,20 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
4.198,30 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
3.918,40 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
3.673,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T521 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 330µF |
| ESR Value: | 25 mOhms |
| Termination: | Standard solder coated (SnPb 5% Pb minimum) |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |