T521X227M016ATE035
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*220µF/16V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T521X227M016ATE035
Item number:
T521X227M016ATE050
from 500 pieces
4.354,60 € / 1000 pieces
from 1000 pieces
4.043,60 € / 1000 pieces
from 2000 pieces
3.774,00 € / 1000 pieces
from 3000 pieces
3.538,10 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
3.330,00 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T521 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 220µF |
| ESR Value: | 50 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |