T521X156M075ATE0357280
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*15µF/75V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T521X156M075ATE0357280
Item number:
T521X156M075ATE03572
from 2000 pieces
4.338,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
4.029,00 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
3.760,40 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
3.525,40 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T521 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 75 V |
| Capacity Value: | 15µF |
| ESR Value: | 35 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |