T521T336M016ATE050
KEMET*Tan-Cap SMD/Size T*33µF/16V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T521T336M016ATE050
Item number:
T521T336M016ATE050+
from 3000 pieces
998,80 € / 1000 pieces
from 15000 pieces
927,40 € / 1000 pieces
from 30000 pieces
865,60 € / 1000 pieces
from 60000 pieces
811,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T521 |
|---|---|
| Size: | T |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 33µF |
| ESR Value: | 50 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.1 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |