T495D685K050ATE300
KEMET*Tan-Cap SMD/Size D*6,8µF/50V*±10%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T495D685K050ATE300
Item number:
T495D685K050ATE300+
Orderable, delivery time on request
plus Shipping and VAT
not_available_orderable_empty_shipping
Add to Favorites
Series:T495
Size:D
Tolerance Value:±10%
Voltage:50 V
Capacity Value:6,8µF
ESR Value:300 mOhms
Termination:100% Matte tin (Sn)-plated
Dimensions:7.3 x 4.3 x 2.8 mm
Reel Size:7 in