T494B105M050AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size B*1µF/50V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T494B105M050AT
Item number:
T494B105M050AT+
from 2000 pieces
623,70 € / 1000 pieces
from 4000 pieces
579,20 € / 1000 pieces
from 8000 pieces
540,60 € / 1000 pieces
from 12000 pieces
506,80 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
477,00 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T494 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 50 V |
| Capacity Value: | 1µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 7 in |