T494A105M016AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size A*1µF/16V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T494A105M016AT
Item number:
T494A105M016AT+
from 2000 pieces
261,10 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
242,40 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
226,30 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
212,10 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T494 |
|---|---|
| Size: | A |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 1µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |