T493D686K016BH6420
KEMET*Tan-Cap SMD/Size D*68µF/16V*±10%
Manufacturer Item No.:
T493D686K016BH6420
Item number:
T493D686K016BH6420
from 500 pieces
10.644,70 € / 1000 pieces
from 1000 pieces
9.884,30 € / 1000 pieces
from 2000 pieces
9.225,40 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
8.648,80 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
8.140,00 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T493 |
|---|---|
| Size: | D |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 68µF |
| Termination: | Standard solder coated (SnPb 5% Pb minimum) |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Reel Size: | 7 in |