T491X477K006AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*470µF/6,3V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491X477K006AT
Item number:
T491X477K006AT+
from 500 pieces
1.078,50 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
1.001,40 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
934,70 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
876,30 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 470µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |