T491X108K006AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*1000µF/6,3V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491X108K006AT
Item number:
T491X108K006AT+
from 500 pieces
2.582,60 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
2.398,10 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
2.238,30 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
2.098,40 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 1000µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |