T491X106K050AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*10µF/50V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491X106K050AT
Item number:
T491X106K050AT+
from 500 pieces
1.220,50 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
1.133,30 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
1.057,70 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
991,60 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 50 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |