T491U106K020AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size U*10µF/20V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491U106K020AT
Item number:
T491U106K020AT+
from 1000 pieces
1.200,00 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
1.114,30 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
1.040,00 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
975,00 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | U |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 20 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 6.0 x 3.2 x 1.4 mm |
| Reel Size: | 7 in |