T491T106K010AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size T*10µF/10V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491T106K010AT
Item number:
T491T106K010AT+
from 2500 pieces
693,20 € / 1000 pieces
from 12500 pieces
643,70 € / 1000 pieces
from 25000 pieces
600,80 € / 1000 pieces
from 50000 pieces
563,30 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | T |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 10 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.1 mm |
| Reel Size: | 7 in |