T491S155M020AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size S*1,5µF/20V*±20%
Manufacturer Item No.:
T491S155M020AT
Item number:
T491S155M020AT+
from 2500 pieces
504,30 € / 1000 pieces
from 12500 pieces
468,30 € / 1000 pieces
from 25000 pieces
437,10 € / 1000 pieces
from 50000 pieces
409,80 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | S |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 20 V |
| Capacity Value: | 1µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.1 mm |
| Reel Size: | 7 in |